Oszczędzaj na kosztach ogrzewania z ISOBOOSTER

Spraw aby Twoje poddasze było ciepłe zimą i chłodne latem.

Isobooster to unikalny, refleksyjny materiał termoizolacyjny o wysokiej wartości oporu cieplnego “R”. Jest cienki, trwały, elastyczny i całkowicie odporny na wilgoć. Izoluje dachy, poddasza, ściany szkieletowe, ściany szczelinowe i stropy. Jest samodzielną izolacją stosowaną w budowie nowych domów, jak i przy termomodernizacji.
Chcesz oszczędzać energię i zwiększyć komfort? Izolacja w systemie Isobooster to świetna inwestycja, która przynosi natychmiastowe oszczędności. Isobooster jest dostępny dla osób prywatnych  i profesjonalistów. Bierze udział w programie dofinansowania “Czyste Powietrze“.

Zobacz jak w prosty sposób zamontować naszą izolację na poddaszu

Poddasze z oknem dachowym

Termomodernizacja poddasza

Ogrzewanie i klimatyzacja to znaczące wydatki uszczuplające domowy budżet

Prawidłowa izolacja termiczna poddasza mieszkalnego to warunek konieczny dla zachowania komfortu termicznego przez cały rok jego użytkowania. W największym stopniu dotyczy to miesięcy zimowych, kiedy duże różnice temperatur powodują, iż przez źle zaizolowany dach „uciec” może nawet do 30% wytworzonego wewnątrz budynku ciepła. Skutkuje to znacznie zwiększonymi kosztami ponoszonymi na utrzymanie komfortowej temperatury w mieszkaniu.

Nie można też zapominać o upalnych dniach lata, kiedy pod tradycyjnymi ociepleniami , temperatura na poddaszu przekroczyć może nawet 30 st. C, a klimatyzacja również potrzebuje dużych ilości prądu.

Odpowiedzią na te problemy jest znakomita termoizolacja do poddaszy Isobooster, która świetnie sprawdza się zarówno latem jak i zimą.

Unikalne właściwości izolacyjne: Isobooster oferuje najwyższą wartość izolacyjną spośród dostępnych materiałów izolacyjnych. Niezależne badania potwierdziły, że już 12 cm naszej izolacji zastąpi prawie 35 cm tradycyjnego docieplenia.

Szybka i łatwa instalacja: Instalacja mat Isobooster jest banalnie prosta. Nie potrzebujesz specjalistycznych narzędzi czy specjalnych umiejętności. To ostateczne, przyjazne użytkownikowi rozwiązanie dla rozwiązań profesjonalnych i amatorskich.

Właściwości potwierdzone certyfikatami: Isobooster jest dumny ze swojej jakości i niezawodności. Posiada wszelkie, wymagane prawem certyfikaty i wszystkie jego właściwości są potwierdzone w renomowanych instytutach badawczych. Może być dofinansowany w programie “Czyste Powietrze“.

Odpowiedni do każdego projektu: Isobooster sprawdza się doskonale jako samodzielna termoizolacja, niezależnie od tego, czy chodzi o izolację poddaszy, dachów, ścian szkieletowych, czy podłóg, Isobooster doskonale pasuje do każdego zadania budowlanego i termomodernizacyjnego.

Trwały i przyjazny dla środowiska: Dokonaj trwałej inwestycji z Isobooster, który zachowuje swoje właściwości przez ponad 70 lat. Charakteryzuje się niską emisją CO2 podczas produkcji i jest w pełni przetwarzalny, co czyni go idealnym wyborem dla bardziej zielonej przyszłości.

Budowa i rodzaje mat termoizolacyjnych Isobooster

Maty Isobooster są produktem wielowarstwowym, zbudowanym z ekranów wysokorefleksyjnych, które bardzo efektywnie odbijają promieniowanie cieplne, oraz wielu warstw folii o strukturze bąbelkowej stanowiących poduszki powietrzne, wymuszające dystans między ekranami i tworzące zwielokrotnione warstwy nieruchomego powietrza.

Zarówno ekrany jak i folie mają bardzo ściśle określone parametry, dzięki którym odbicie ciepła jest zoptymalizowane, a trwałość materiału izolacyjnego sięga 70 lat.

W ofercie posiadamy 2 grubości mat:

  • Isobooster T1 o grubości ok. 24 mm – zastępuje 8-10 cm izolacji starego typu,
  • Isobooster T2 o grubości ok. 40 mm – zastępuje 12-14 cm izolacji starego typu,
Obydwa rodzaje mat są dostępne w dwóch szerokościach tj.: 95 cm i 120 cm.
 

Materiał jest oferowany w rolkach. Po obu stronach arkusza izolacji są gotowe zakładki o szerokości 5 cm, co znacznie usprawnia montaż.

Maty można łączyć w dowolnej konfiguracji co pokazuje poniższa tabela.

Porównanie do izolacji starego typu

Planowana grubość tradycyjnego ocieplenia [λ=0.035÷0.041 W/m*K] Układ mat ISOBOOSTER zastępujący izolacje starego typu Współczynnik przewodzenia ciepła U (k) [W/m2*K] Opór cieplny układu mat ISOBOOSTER R [m2*K/W]
8-10 cm T1 
(2,4 cm)
0,42 2,4
12-14 cm T2
(4,0 cm)
0,29 3,4
13-16 cm T1+T1
(4,8 cm)
0,26 3,8
17-20 cm T1+T2
(6,4 cm)
0,20 4,9
21-24 cm T2+T2
(8,0 cm)
0,17 5,9
26-31 cm T2+T2+T1
  (10,4 cm)
0,13 7,5
30-35 cm T2+T2+T2
  (12,0 cm)
0,12 8,6
Dla potrzeb dopuszczenia naszych produktów do obrotu na terenie Polski (uzyskania Krajowej Oceny Technicznej), wykonano także badania w Instytucie Techniki Budowlanej w Warszawie. Badania przeprowadzono w warunkach laboratoryjnych, metodami przewidzianymi dla izolacji tradycyjnych, ograniczających przewodzenie ciepła (badanie aparatem hot plate). Przy zastosowaniu takiego sposobu, dla układu 3 mat ISOBOOSTER T2 uzyskano wartość oporu cieplnego R wynoszącą 5,222 (m2 *K/W).Dla pojedynczych mat uzyskano wartości odpowiednio: dla ISOBOOSTER T2 – 1,71 (m2 *K/W), a dla ISOBOOSTER T1 – 1,25 (m2 *K/W).

Co wyróżnia nasze maty na tle izolacji starego typu

  • całkowita odporność na warunki wilgotnościowe – brak zjawiska podsiąkania czy kondensacji pary wodnej
  • łatwość i prostota montażu – możliwość montażu we własnym zakresie,
  • znakomita izolacyjność nie tylko zimą, ale również w upalne dni lata,
  • niewielki ciężar i grubość – 8 do 12 cm izolacji zapewnia komfort termiczny,
  • brak szkodliwych substancji mogących wpływać na zdrowie mieszkańców,
  • trwałość i niezmienność parametrów – testy starzeniowe określiły trwałość na 70 lat.
  • Udział w dofinansowaniu “Czyste Powietrze

Odkryj  zalety Isobooster, które wyróżniają go spośród innych termoizolacji. Dokonaj najlepszego wyboru dla swoich potrzeb izolacyjnych. Zwiększ komfort, obniż koszty i przyczyn się do bardziej zrównoważonej przyszłości!

Zastosowania

System Isobooster pozwala łatwo i efektywnie  docieplić użytkowe poddasze mieszkalne. Pozwala to na utrzymanie przyjemnego klimatu zarówno zimą jak i w upalne dni lata.

Isobooster można zainstalować na, lub pod poszyciem dachu, bezpośrednio ocieplając niezamieszkały strych. Instalacja jest bardzo prosta, a efekty spektakularne.

Isobooster nadaje się do ocieplenia ścian zarówno nowych budynków, jak i prac termomodernizacyjnych i restauratorskich. Odkryj możliwości izolacji ścian szczelinowych, konstrukcji szkieletowych, i innych.

Izolacja przestrzeni podpodłogowej za pomocą Isobooster jest szybka, łatwa i zapewnia natychmiastowe zyski. Nadaje się do podłóg drewnianych i betonowych, z ogrzewaniem podłogowym lub bez.

Proste i szybkie prace temomodernizacyjne, poprzez docieplenie m.in.  strychu czy ścian. Szybka i łatwa obróbka.

Izolacja zabytkowych budynków i dachów krytych strzechą przy minimalnym wpływie na konstrukcję i zachowaniu istniejących detali.

Elastyczna i prosta izolacja do konstrukcji dachowych oraz ścian szkieletowych i szczelinowych.

Samodzielne oszczędzanie energii w kilku szybkich krokach? Ułóż folię izolacyjną Isobooster w pustej przestrzeni lub na poddaszu.

Jak działa Isobooster?

Prawie wszystkie materiały termoizolacyjne pochłaniają energię, a następnie przekazują ją dalej (proces przewodzenia ciepła). Isobooster działa inaczej. Mianowicie, odbija ciepło w kierunku jego źródła. Co ciekawe, im większa różnica temperatur, tym lepszy efekt!

Co mówią klienci?

NIEPUBLICZNE PRZEDSZKOLE TEATRALNE ZACZAROWANA DOROŻKA
NIEPUBLICZNE PRZEDSZKOLE TEATRALNE ZACZAROWANA DOROŻKA
Placówka aedukacyjna
Read More
"Izolacje marki Isobooster pierwszy raz zastosowaliśmy w naszym przedszkolu w roku 2016. Efekt był znakomity, więc gdy po raz kolejny pojawiła się potrzeba przeprowadzenia prac termomodernizacyjnych, nie mieliśmy wątpliwości, jaki materiał wybrać. Kolejnego zakupu mat dokonaliśmy pod koniec 2020 roku. Po konsultacjach z działem technicznym firmy ANAR, maty zostały zastosowane do izolacji przeszklonego dachu w ogrodzie zimowym, gdzie bardzo trudno było utrzymać komfortową temperaturę, zarówno latem jak i zimą. Efekt był natychmiastowy. Ucieczki ciepła zostały bardzo wyraźnie ograniczone, co dało się odczuć w chłodne, zimowe dni. Izolacja Isobooster jest, w naszej ocenie, godna polecenia. Sprawdza się bardzo dobrze w różnych zastosowaniach, a efekty jej działania są widoczne właściwie natychmiast."
 Urząd Gminy w Moszczenicy
Urząd Gminy w Moszczenicy
Instytucja publiczna
Read More
"Informujemy, że podczas prac termomodernizacyjnych przeprowadzonych w budynku Urzędu Gminy w Moszczenicy w styczniu 2011 roku, jako materiał izolacyjny zostały zastosowane maty wysokorefleksyjne ISOBOOSTER. Maty zostały położone w dwóch warstwach w wersji ISOBOOSTER T2. Po dwóch latach eksploatacji termomodernizowanych pomieszczeń, stwierdzamy, iż ocieplenia bardzo dobrze spełniają swoją rolę. Komfort cieplny zaizolowanej części budynku jest wysoki."
NZOZ Europejskie Centrum Zdrowia
NZOZ Europejskie Centrum Zdrowia
Placówka medyczna
Read More
"NZOZ Europejskie Centrum Zdrowia dokonało w firmie ANAR, zakupu termoizolacji refleksyjnej ISOBOOSTER w wariancie Tl oraz T2. Materiałami tymi docieplono poddasze użytkowe jednego z naszych obiektów znajdujących się przy ulicy Borowej 14/18 w Otwocku. Równolegle część tego samego dachu została docieplona wełną mineralną. W wyniku naszych obserwacji stwierdzamy iż:
* izolacje ISOBOOSTER zastosowane do ocieplenia poddasza, wykazały bardzo dobre właściwości izolacyjne,
* przy porównaniu powierzchni tego samego dachu docieplanego w części wełną mineralną, a w części pozostałej - matami ISOBOOSTER, jasno widać iż lepsze efekty izolacyjne daje zastosowanie izolacji refleksyjnych, oferowanych prze firmę Anar,
* montaż mat ISOBOOSTER przebiega szybciej i jest mniej uciążliwy niż ma to miejsce przy tradycyjnych materiałach izolacyjnych.(...)"
Parafia św. App. Szymona i Judy Tadeusza
Parafia św. App. Szymona i Judy Tadeusza
Miejsce kultu religijnego
Read More
"Latem 2012 r. w ramach prac remontowych naszej plebanii, zastosowaliśmy materiał izolacyjny Isobooster do ocieplenia dachu. Mimo dość skomplikowanej konstrukcji samego dachu, prace udało się przeprowadzić dość sprawnie. Obecnie po okresie zimowym, można stwierdzić, że ocieplenie matami Isobooster sprawuje się bardzo dobrze. Widoczna jest znaczna poprawa jeśli chodzi o warunki cieplne panujące w pomieszczeniach. Technologia i produkt - godny polecenia."
Previous
Next

Aktualności

Zwracamy Państwa uwagę na fakt, iż na rynku materiałów budowlanych...
Dlaczego po kilku latach użytkowania budynku, bardzo często okazuje się,...
Często w dyskusjach na temat ocieplania ścian i poddaszy, pojawia...
Zwracamy Państwa uwagę na fakt, iż na rynku materiałów budowlanych...
Dlaczego po kilku latach użytkowania budynku, bardzo często okazuje się,...

Nasze produkty

Scroll to Top