Czy chcesz zaizolować murowaną ścianę, na przykład garażu? Dzięki Isobooster izolacja istniejącej ściany z cegły jest łatwa do samodzielnego wykonania. Na tej stronie krótko wyjaśniamy zalety, jak zaizolować ścianę garażu z muru pruskiego (lub podobnego zastosowania) i na co należy zwrócić uwagę, aby izolacja była skuteczna.
Dlaczego warto zaizolować garaż za pomocą Isobooster?
-
Oszczędność pieniędzy
Izolowany garaż zatrzymuje ciepło zimą i odprowadza je latem, co prowadzi do znacznego obniżenia rachunków za energię. -
Zwiększenie komfortu
Izolowany garaż utrzymuje również zrównoważony poziom wilgotności. Zapewnia to bardziej komfortowe środowisko dla Ciebie i Twojej rodziny. -
Zmniejszenie poziomu hałasu
Izolowany garaż zatrzymuje hałas wewnątrz i na zewnątrz, co może być szczególnie przydatne, jeśli w garażu znajduje się gabinet lub pokój do nauki. -
Zwiększ wartość swojego domu
Izolowany garaż zwiększa wartość domu.
Jak zacząć samemu?
Dzięki odpowiednim materiałom i instrukcjom można z łatwością samodzielnie wykonać izolację garażu. Na tej stronie znajdziesz instrukcje montażu i porady dotyczące produktów.
Co mówią klienci?
Montaż
Docieplenie ściany jednowarstwowej przy użyciu stelażu drewnianego
Najbardziej optymalna jest konstrukcja z podwójną ramą. Najpierw należy przymocować listwy do ściany (konstrukcja tylna). Do tego stelażu montujemy Isobooster za pomocą zszywek ze stali nierdzewnej. Upewnij się, że zszywacz nie przebija Isoboostera. Dostosuj siłę wbicia szywki metodą prób i błędów, w zależności od grubości Isoboostera i rodzaju drewna, w które mają być wbijane zszywki. W razie potrzeby użyj miejscowo podkładki foliowej.
Potem wystarczy przymocować łaty, do których przykręcona będzie okładzina. Można to zrobić za pomocą wkrętów, które przez Isobooster będą wkręcane w konstrukcję, którą przykręciliśmy wcześniej do muru. Wyrównaj łaty za pomocą długiej poziomicy, abyś mógł równo wykończyć montowane płyty gipsowo-kartonowe.
Na co zwrócić uwagę
Arkusze Isobooster należy ściśle do siebie dopasować, tak aby zakładki zachodziły na siebie. W razie potrzeby przymocować izolację za pomocą dodatkowej łaty do sufitu i podłogi . Zaklej łączenia taśmą samoprzylepną. Upewnij się, że tworzysz jeden szczelny ekran z dobrymi połączeniami z podłogami, sufitami i ramami okiennymi.
Należy pamiętać że ocieplanie ścian zewnętrznych od wewnątrz, może powodować problemy z wilgocią. Zapytaj fachowca czy dobrana przez ciebie grubość docieplenia będzie wystarczająca.
Można “odchudzić” materiał w niektórych miejscach (np. krawędzie na połączeniach z ramami okiennymi). Można to zrobić poprzez częściowe usunięcie kilku warstw maty z tyłu. Upewnij się, że pozostała co najmniej 1 warstwa odblaskowa z podwójną warstwą folii bąbelkowej – poduszką powietrzną z każdej strony.
W razie potrzeby zastosuj dodatkowe łaty wokół ramy okiennej, do których możesz mocować zszywkami materiał. Przyklej taśmę do drewna i wbij dodatkowe zszywki przez taśmę w drewno. Zapewni to dobre i trwałe połączenie mechaniczne wokół otworów w elementach konstrukcyjnych.
Masz pytania techniczne? Wyślij wiadomość za pośrednictwem naszego formularza kontaktowego.
Zacznij swój projekt termomodernizacyjny
Wkrótce zobaczysz tu produkty z naszego sklepu internetowego. Jeśli chcesz zamówić teraz, skontaktuj się z nami.