Oszczędzaj na kosztach ogrzewania z ISOBOOSTER

gevelisolatie

Izolacja murowanej ściany garażu

Przekształcenie garażu w przyjemną, dodatkową przestrzeń mieszkalną? Jako domowe biuro, pokój hobby lub pokój gościnny? Dzięki Isobooster możesz samodzielnie skutecznie zaizolować swój garaż.
Isolatie van een halfsteens garage muur met Isobooster

Czy chcesz zaizolować murowaną ścianę, na przykład garażu? Dzięki Isobooster izolacja istniejącej ściany z cegły jest łatwa do samodzielnego wykonania. Na tej stronie krótko wyjaśniamy zalety, jak zaizolować ścianę garażu z muru pruskiego (lub podobnego zastosowania) i na co należy zwrócić uwagę, aby izolacja była skuteczna.

Dlaczego warto zaizolować garaż za pomocą Isobooster?

isobooster-rollen

Jak zacząć samemu?

Dzięki odpowiednim materiałom i instrukcjom można z łatwością samodzielnie wykonać izolację garażu. Na tej stronie znajdziesz instrukcje montażu i porady dotyczące produktów.

Co mówią klienci?

KOSPEL S.A.
KOSPEL S.A.
Producent urządzeń grzewczych
Read More
“W jednym z naszych obiektów zastosowaliśmy jako izolację termiczną maty ISOBOOSTER, które zakupiliśmy w firmie ANAR. Maty okazały się łatwe w montażu. Montuje się je szybko i bezproblemowo. Właściwości izolacyjne ISOBOOSTER'a całkowicie spełniają nasze oczekiwania. Produkt bardzo dobry, nowoczesny. Pomieszczenia docieplone charakteryzują się znakomitym komfortem cieplnym o każdej porze roku.”
J-Trade Jacek Ryłokowski
J-Trade Jacek Ryłokowski
Przedsiębiorca
Read More
“Zakupiony w firmie Anar materiał izolacyjny Isobooster sprawdza się bardzo dobrze. Pomieszczenie jest ciepłe zimą i chłodne latem. W naszym budynku po zastosowaniu tego materiału radykalnie poprawił się komfort. Materiał godny polecenia i bez wad. Zakup tej izolacji okazał się dobrym wyborem.”
MAR-TUSIA
MAR-TUSIA
Ośrodek rehabilitacyjny
Read More
"Zdecydowaliśmy się na ocieplenie naszego poddasza matami isobooster. Jesteśmy bardzo zadowoleni z dokonanego wyboru. Materiał godny polecenia i bez wad. Zakup tej izolacji okazał się dobrym wyborem. Sprawdza się bardzo dobrze. Pomieszczenie jest ciepłe zimą i chłodne latem. Porównując wydatki na ogrzewanie stwierdzamy, że takie docieplenie bardzo szybko nam się zwróci."

Montaż

Docieplenie ściany jednowarstwowej przy użyciu stelażu drewnianego

Najbardziej optymalna jest konstrukcja z podwójną ramą. Najpierw należy przymocować listwy do ściany (konstrukcja tylna). Do tego stelażu montujemy Isobooster  za pomocą zszywek ze stali nierdzewnej. Upewnij się, że zszywacz nie przebija Isoboostera. Dostosuj siłę wbicia szywki metodą prób i błędów, w zależności od grubości Isoboostera i rodzaju drewna, w które mają być wbijane zszywki. W razie potrzeby użyj miejscowo podkładki foliowej.

Potem wystarczy przymocować łaty, do których przykręcona będzie okładzina. Można to zrobić  za pomocą wkrętów, które przez Isobooster będą wkręcane w konstrukcję, którą przykręciliśmy wcześniej do muru. Wyrównaj łaty za pomocą długiej poziomicy, abyś mógł równo wykończyć montowane płyty gipsowo-kartonowe.

Na co zwrócić uwagę

Arkusze Isobooster należy ściśle do siebie dopasować, tak aby zakładki zachodziły na siebie.  W razie potrzeby przymocować izolację za pomocą dodatkowej łaty do sufitu i podłogi . Zaklej łączenia taśmą samoprzylepną. Upewnij się, że tworzysz jeden szczelny ekran z dobrymi połączeniami z podłogami, sufitami i ramami okiennymi.

Należy pamiętać że ocieplanie ścian zewnętrznych od wewnątrz, może powodować problemy z wilgocią. Zapytaj fachowca czy dobrana przez ciebie grubość docieplenia będzie wystarczająca.

Można “odchudzić” materiał w niektórych miejscach (np. krawędzie na połączeniach z ramami okiennymi). Można to zrobić poprzez częściowe usunięcie kilku warstw maty z tyłu. Upewnij się, że pozostała co najmniej 1 warstwa odblaskowa z podwójną warstwą folii bąbelkowej – poduszką powietrzną z każdej strony.

W razie potrzeby zastosuj dodatkowe łaty wokół ramy okiennej, do których możesz mocować zszywkami materiał. Przyklej taśmę do drewna i wbij dodatkowe zszywki przez taśmę w drewno. Zapewni to dobre i trwałe połączenie mechaniczne wokół otworów w elementach konstrukcyjnych.

 
Masz pytania techniczne? Wyślij wiadomość za pośrednictwem naszego formularza kontaktowego

Zacznij swój projekt termomodernizacyjny

Wkrótce zobaczysz tu produkty z naszego sklepu internetowego. Jeśli chcesz zamówić teraz, skontaktuj się z nami.

Scroll to Top