Oszczędzaj na kosztach ogrzewania z ISOBOOSTER

isobooster isolatiefolie

Jaki wybrać sposób ocieplenia ścian

To, jaka izolacja ściany jest najlepsza, zależy głównie od własnych rozważań opartych na oczekiwanych kosztach, wpływie na środowisko domowe/pracy oraz od tego, czy chcesz osiągnąć neutralność energetyczną teraz, czy w przyszłości.

Od najbardziej inwazyjnych (i najdroższych) do najmniej inwazyjnych (najtańszych):

Izolacja ścian zewnętrznych: Będąca najbardziej inwazyjną i kosztowną formą izolacji, dodatkowo wymaga pozwoleń. Jak wspomniano, z pewnością może to być brane pod uwagę, jeśli budynek i tak przechodzi zmianę wyglądu zewnętrznej elewacji . Ma to wpływ na wygląd, ale nie ma wpływu na przestrzeń wewnętrzną. Budynek może być neutralny energetycznie.

Izolacja ścian od wewnątrz: to kolejna opcja, zwłaszcza jeśli jest to nieco starszy budynek, w którym ściany nie są już tak proste i gładkie, lub widoczne są inne wady, a modernizacja może sprawić, że pomieszczenia odzyskają świeży wygląd. W nowoczesnych domach można to zwykle zrobić bez pozwolenia na budowę, ale uwaga: jeśli mieszkasz w zabytkowym budynku, może to wymagać pozwolenia na budowę. Nie ma to wpływu na wygląd, ale ma wpływ na przestrzeń wewnętrzną. Nieruchomość może stać się neutralna energetycznie.

Scroll to Top