Oszczędzaj na kosztach ogrzewania z ISOBOOSTER

Renowacja zabytków

Renowacja zabytków - trudny temat

pakhuis-restauratie-isolatie

Inteligentniejsza izolacja podczas renowacji

Stary kościół, plebania, kamienica czy historyczna willa? Przy renowacji (zabytkowych) budynków ważne jest zachowanie ich istniejącego charakteru. Jednocześnie budynek musi być komfortowy do życia i dostosowany do wymagań współczesnych czasów. To wyzwanie dla każdego właściciela i wykonawcy. Z termoizolacją Isobooster można połączyć te dwa światy.

Czasami do renowacji przeznaczone są zabytki mające kilkaset lat. Dla ekspertów są to projekty „prestiżowe”. Materiały i konstrukcje używane w tamtych czasach przetrwały wieki. Zależy nam aby je zachować i chronić. W takim przypadku ważne jest, aby podchodzić ostrożnie do dużych zmian konstrukcyjnych, dotyczących ogrzewania, wentylacji, uszczelniania czy termoizolacji.

Cieńki materiał na każdą okazję

W przypadku renowacji starych budynków można użyć dowolnego typu Isobooster. W przypadku zwykłych termomodernizacji, materiał wybiera się głównie na podstawie wartości zaplanowanej izolacji. W projektach renowacji zabytków, zwykle obowiązują inne wymagania ze względu na ograniczoną przestrzeń lub obowiązujące przepisy. Warto wiedzieć, że Isobooster ze względu na swój niewielki przekrój, znakomicie nadaje się do tego typu rozwiązań. 

Projekt

St Anthony Guesthouse to holenderski zabytek narodowy z 1517 roku. Mieści się w nim 40 domów. Dach został całkowicie odnowiony i zaizolowany termicznie matą izolacyjną Isobooster. Zobacz studium przypadku.

“Materiał doskonale nadaje się do projektów restauracyjnych, w których nie można zmieniać autentycznego wyglądu. W trudnych miejscach na dachu, które nigdy wcześniej nie były izolowane, Isobooster sprawdził się świetnie. Na szczęście udało się również zachować istniejące połączenia ołowiane.

Remco de Vries | doradca EPA

Przywracanie wysokiej wydajności

Isobooster jest wykonany z tworzywa sztucznego, które nie wykazuje (chemicznej) interakcji z wilgocią ani materiałami budowlanymi. Nie ma działania absorpcyjnego ani tendencji do podsiąkania. Ponadto jest na tyle elastyczny, że można go używać nawet w najbardziej skomplikowanych kątach i zaokrągleniach. Tam, gdzie tradycyjne metody napotykają na ograniczenia, Isobooster po prostu “robi swoje”.

Dobrze izolowany monumentalny dach kryty strzechą

Isobooster to cienki materiał termoizolacyjny, który umożliwia efektywną izolację podczas renowacji, dając możliwość zachowania dotychczasowego charakteru obiektu. Jego stosowanie jest szybkie i proste, co dodatkowo przynosi oszczędność czasu podczas prac termomodernizacyjnych.

Autentyczne materiały budowlane i konstrukcje łatwo wchłaniają wilgoć, którą później muszą być w stanie odprowadzić. Dzięki Isobooster, obiekt przeznaczony do renowacji, nie jest w dużym stopniu narażony na wpływ wilgoci. Pojawia się mniej problemów z kondensacją, jest mniejsze ryzyko gnicia, rdzewienia i innych uszkodzeń. Ponadto, niewielka grubość materiału izolacyjnego sprawia, że ocieplany obiekt zachowuje swój dotychczasowy wygląd. Co również ważne: znacznie poprawiają się warunki bytowe w pomieszczeniach mieszkalnych.

restauratie-rieten dak huissen
Łatwość zastosowania nawet przy dachach ze strzechy

Planujesz renowację starego budynku "z charakterem"?

Szukasz wysokiej jakości, szybkiego w obróbce, cienkiego i przyjaznego dla środowiska rozwiązania termoizolacyjnego do projektu renowacji zabytkowego budynku? Jeśli tak, skontaktuj się z nami. Nasi eksperci pomogą w doborze materiału.

Co na to klienci?

Parafia św. App. Szymona i Judy Tadeusza
Parafia św. App. Szymona i Judy Tadeusza
Miejsce kultu religijnego
Read More
"Latem 2012 r. w ramach prac remontowych naszej plebanii, zastosowaliśmy materiał izolacyjny Isobooster do ocieplenia dachu. Mimo dość skomplikowanej konstrukcji samego dachu, prace udało się przeprowadzić dość sprawnie. Obecnie po okresie zimowym, można stwierdzić, że ocieplenie matami Isobooster sprawuje się bardzo dobrze. Widoczna jest znaczna poprawa jeśli chodzi o warunki cieplne panujące w pomieszczeniach. Technologia i produkt - godny polecenia."
EuroResidence Home Apartament
EuroResidence Home Apartament
Obiekt hotelowy
Read More
"Nasz obiekt EuroResidence Apartament Home mieści się w modernistycznej kamienicy usytuowanej w centrum Katowic. Jest to kameralny, nowocześnie wyposażony budynek, dysponujący apartamentami o wysokim standardzie. Ponieważ zależało nam na wysokim komforcie naszych gości, zarówno zimą jak i w upalne dni lata, w ramach remontu i modernizacji w roku 2012, dach budynku został zaizolowany matami termorefleksyjnymi marki ISOBOOSTER. Materiał sprawdza się znakomicie. Kolejny sezon eksploatacji, potwierdza bardzo dobre właściwości tej termoizolacji."
Restauracja Carska w Białowieży
Restauracja Carska w Białowieży
Restauracja
Read More
“Ze względu na charakter naszego obiektu, mieszczącego się w zabytkowym budynku dworca kolejowego, zbudowanego w 1903 roku dla cara Mikołaja II, postanowiliśmy zaproponować naszym gościom również możliwość przenocowania w dwuosobowych apartamentach, urządzonych w wagonach - salonkach. Założenie było takie, aby apartamenty te pełniły swoją funkcję, zarówno latem jak i zimą. Tak więc dużym wyzwaniem okazało się zapewnienie wewnątrz wagonów komfortowych warunków, bez utraty cennego miejsca i atrakcyjnego charakteru pomieszczeń. Potrzebowaliśmy materiału izolacyjnego o niewielkim przekroju i jak najlepszych parametrach. Wybór padł na maty ISOBOOSTER . Izolację zastosowano w wersji najcieńszej tj. 24-omilimetrowej. Maty montowano na sufitach. Docieplenia doskonale spełniły swoje zadanie i mimo tak cienkiej warstwy, bardzo dobrze zatrzymują ciepło zimą, a latem zapewniają wewnątrz przyjemny chłód..”

Isobooster jest podmiotem powiązanym z

Monumenten logo
duurzaam-erfgoed-partner-zw

Nasze produkty

Scroll to Top