Izolacja od zewnątrz jest najskuteczniejszą izolacją dachu za pomocą Isobooster. Od momentu zastosowania, mieszkańcy zauważą natychmiastową różnicę. Isobooster nie ma wtedy tzw. ” czasu rozruchu”, ale działa natychmiast. Aplikacja Isobooster na zewnątrz dachu wiąże się jednak z pracami na wysokości i dlatego zawsze powinna być wykonywana przez profesjonalistę.
Przygotowanie
Należy oczyścić dach aż do jego deskowania, a także sprawdzić od wewnątrz, czy nie ma tam uszczelnienia paroszczelnego. Deskowanie dachu nie powinno być uszczelnione.
Dwie lub jedna szczelina powietrzna
Isobooster na zewnątrz dachu może być instalowany na dwa sposoby: z dwoma lub pojedynczą szczeliną powietrzną. To drugie rozwiązanie może być wymuszone przez okoliczności, takie jak ograniczenia kosztowe, wpływ na obciążenie dachu lub inne powody.
Dwie szczeliny powietrzne
Aby zapewnić najbardziej optymalne mocowanie, drewniane łaty są mocowane od góry od kalenicy do rynny w odległości 600 mm od siebie. Isobooster jest naciągany na te łaty i tymczasowo mocowany za pomocą zszywek. Następnie umieszcza się na nich pionowe kontrłaty. Będą one stanowić podporę dla kolejnych łat. Isobooster może być wciśnięty do 50%, więc aby utworzyć wnękę powietrzną o grubości 20 mm na górze i na dole, łaty po obu stronach muszą mieć grubość 20 mm + 25% grubości Isoboostera. Ostateczne mocowane łaty muszą być zdystansowane od Isoboostera. Isobooster jest warstwą wodoszczelną, więc jeśli np deszcz dostanie się między dachówki a Isobooster, woda musi mieć możliwość spływu.
Po tych pracach można ponownie położyć pokrycie dachowe.
Pojedyncza szczelina powietrzna
Instalacja jest taka sama jak powyżej, z tą jednak różnicą, że Isobooster jest teraz mocowany bezpośrednio do deskowania dachu. Isobooster może mieć wtedy niższą wartość izolacyjną, ale czasami ograniczenia konstrukcyjne mogą wymusić taki sposób montażu.