Problemy z izolacją poddaszy użytkowych
Dlaczego po kilku latach użytkowania budynku, bardzo często okazuje się, że rachunki za ogrzewanie są coraz większe? Mroźniejsze zimy? Raczej klimat się ociepla. Droższy opał?
To najczęściej stosowana metoda termoizolacji dachu w naszych domach. Dotyczy to zarówno budynków nowobudowanych jak i prac termomodernizacyjnych. W porównaniu do tradycyjnych ociepleń starego typy, Isobooster ma w tym zastosowaniu szereg zalet, które stawiają go na pierwszym miejscu przy wyborze materiału izolacyjnego stosowanego na poddaszach.
Izolacja poddasza to w zasadzie izolacja dachu od wewnątrz. Chroni to przed zimnem w zimie i sprawia, że dom jest chłodniejszy w lecie.
Isobooster można łatwo zamontować za pomocą zszywek lub śrub. Materiał i dedykowane taśmy samoprzylepne można przyciąć do odpowiedniego rozmiaru za pomocą noża lub ostrych nożyc do papieru. Poddasze typowego domu jednorodzinnego może zostać ocieplone i wykończone przez doświadczony zespół w ciągu około 3-5 dni. Innymi słowy, naprawdę szybko.
Jeszcze do niedawna najczęściej wybieranym przez klientów systemem był układ 2 mat ISOBOOSTER T2 (łącznie 8 cm grubości), zastępujący 23-24 cm typowej wełny mineralnej.
Dla dachów nad pomieszczeniami mieszkalnymi zaleca się aby współczynnik przenikania ciepła U był na poziomie co najwyżej 0,15 W/(m²·K)
Aby te warunki techniczne zostały spełnione można zastosować 2 rozwiązania:
Uwaga: Dla potrzeb dopuszczenia naszych produktów do obrotu na terenie Polski (uzyskania Krajowej Oceny Technicznej), wykonano także badania w Instytucie Techniki Budowlanej w Warszawie. Badania przeprowadzono w warunkach laboratoryjnych, metodami przewidzianymi dla izolacji tradycyjnych, ograniczających przewodzenie ciepła (badanie aparatem hot plate). Przy zastosowaniu takiego sposobu, dla układu 3 mat ISOBOOSTER T2 uzyskano wartość oporu cieplnego R wynoszącą 5,222 (m2 *K/W).Dla pojedynczych mat uzyskano wartości odpowiednio: dla ISOBOOSTER T2 – 1,71 (m2 *K/W), a dla ISOBOOSTER T1 – 1,25 (m2 *K/W).
Dlaczego po kilku latach użytkowania budynku, bardzo często okazuje się, że rachunki za ogrzewanie są coraz większe? Mroźniejsze zimy? Raczej klimat się ociepla. Droższy opał?
Często w dyskusjach na temat ocieplania ścian i poddaszy, pojawia się argument tzw. “oddychania ścian”. No i dylemat – jaki materiał wybrać, żeby tylko nie
Czas to pieniądz, a wydajność ma kluczowe znaczenie. Firmy budowlane nieustannie poszukują rozwiązań, które nie tylko spełniają standardy jakości, ale także przyczyniają się do oszczędności
Flagowy, najczęściej stosowany produkt o grubości 4 cm (zastąpi kilkanaście cm tradycyjnych izolacji). Nadaje się do skutecznej izolacji i termomodernizacji dachów, poddaszy, ścian wewnętrznych, fasad i podłóg.
Nieco cieńszy produkt (24 mm). Stosowany w miejscach o ograniczonej przestrzeni. Zastępuje ok 8 cm tradycyjnej izolacji starego typu. Można go łączyć z Isobooster T2.
Flagowy, najczęściej stosowany produkt o grubości 4 cm (zastąpi kilkanaście cm tradycyjnych izolacji). Nadaje się do skutecznej izolacji i termomodernizacji dachów, poddaszy, ścian wewnętrznych, fasad i podłóg. Jego szerokość robocza to 95 cm.
Nieco cieńszy produkt (24 mm). Stosowany w miejscach o ograniczonej przestrzeni. Zastępuje ok 8 cm tradycyjnej izolacji starego typu. Można go łączyć z Isobooster T2. Jego szerokość robocza to 95 cm.
Copyright © PXA Nederland B.V. | Nota prawna | Website door: Silver Arrows