Oszczędzaj na kosztach ogrzewania z ISOBOOSTER

Izolacja poddasza użytkowego

Izolacja poddasza matami Isobooster zapewnia ciepło w domu zimą, a chłód latem.

HDS

Izolacja od wewnątrz

To najczęściej stosowana metoda termoizolacji dachu w naszych domach. Dotyczy to zarówno budynków nowobudowanych jak i prac termomodernizacyjnych. W porównaniu do tradycyjnych ociepleń starego typy, Isobooster ma w tym zastosowaniu szereg zalet, które stawiają go na pierwszym miejscu przy wyborze materiału izolacyjnego stosowanego na poddaszach.

Przy ocieplaniu poddaszy, szczególnie ważne są następujące cechy mat Isobooster:

Często zadawane pytania dotyczące izolacji poddasza

Izolacja poddasza to w zasadzie izolacja dachu od wewnątrz. Chroni to przed zimnem w zimie i sprawia, że dom jest chłodniejszy w lecie.

Isobooster można łatwo zamontować za pomocą zszywek lub śrub. Materiał i dedykowane taśmy samoprzylepne można przyciąć do odpowiedniego rozmiaru za pomocą noża lub ostrych nożyc do papieru.  Poddasze typowego domu jednorodzinnego może zostać ocieplone i wykończone przez doświadczony zespół w ciągu około 3-5 dni. Innymi słowy, naprawdę szybko.

Jak prawidłowo docieplić poddasze użytkowe

Jeszcze do niedawna najczęściej wybieranym przez klientów systemem był układ 2 mat ISOBOOSTER T2 (łącznie 8 cm grubości), zastępujący 23-24 cm typowej wełny mineralnej.

Dla dachów nad pomieszczeniami mieszkalnymi zaleca się aby współczynnik przenikania ciepła U był na poziomie co najwyżej 0,15 W/(m²·K)

Aby te warunki techniczne zostały spełnione można zastosować 2 rozwiązania:

  • układ 3 mat ISOBOOSTER T2 czyli łącznie 12 cm grubości. Jest to odpowiednik ok. 30-35 cm wełny.
  • układ 2 mat ISOBOOSTER T2 + 1 mata ISOBOOSTER T1, czyli łącznie 10,5 cm grubości. Jest to odpowiednik ok. 26-31 cm wełny.

Uwaga: Dla potrzeb dopuszczenia naszych produktów do obrotu na terenie Polski (uzyskania Krajowej Oceny Technicznej), wykonano także badania w Instytucie Techniki Budowlanej w Warszawie. Badania przeprowadzono w warunkach laboratoryjnych, metodami przewidzianymi dla izolacji tradycyjnych, ograniczających przewodzenie ciepła (badanie aparatem hot plate). Przy zastosowaniu takiego sposobu, dla układu 3 mat ISOBOOSTER T2 uzyskano wartość oporu cieplnego R wynoszącą 5,222 (m2 *K/W).Dla pojedynczych mat uzyskano wartości odpowiednio: dla ISOBOOSTER T2 – 1,71 (m2 *K/W), a dla ISOBOOSTER T1 – 1,25 (m2 *K/W).

Co mówią klienci?

Adrian Major
Adrian Major
Inwestor
Read More
“Produkt wysokiej jakości. Montaż bardzo przyjemny, nie sypie się na głowę tak jak to ma miejsce w przypadku wełny. Zimą sprawdza się super, na poddaszu cieplutko ale prawdziwe WOW jest w lato gdyż folia nie przepuszcza promieni słonecznych i możemy funkcjonować bez klimatyzacji. Serdecznie polecam"
Pani Bogumiła Stachowicz
Pani Bogumiła Stachowicz
Inwestor
Read More
"Chciałabym bardzo polecić izolacje ISOBOOSTER, które zamontowałam w moim domu. Postanowiliśmy zaadoptować nasze poddasze nieużytkowe tak aby dało się je wykorzystywać jako pomieszczenia mieszkalne. Do tej pory nie było ono w żaden sposób docieplone. Jeśli na zewnątrz panowała temperatura ujemna, to i na poddaszu wyraźnie dało się odczuć mroźne powietrze, a w pokojach poniżej panował nieprzyjemny chłód. W początkowych etapach prac założyliśmy tylko 2 warstwy Isoboostera T2 i jeszcze nie było doprowadzone do pomieszczeń ogrzewanie. W najzimniejsze dni w Wieprzu temperatura spadała do - 28 stopni. W tym czasie na naszym nieogrzewanym, ale już docieplonym isoboosterem poddaszu, minimalna temperatura jaką dało się zaobserwować to było 0 stopni. Różnica jest ogromna, a odczuliśmy to przede wszystkim w ogrzewanych pomieszczeniach poniżej, gdzie nie ma już wrażenia napływu zimnego powietrza. Maty ISOBOOSTER to bardzo dobry produkt i uważam, że naprawdę warto zainstalować go na poddaszu, gdzie zajmuje niewielką przestrzeń, a świetnie spełnia swoją rolę."
J-Trade Jacek Ryłokowski
J-Trade Jacek Ryłokowski
Przedsiębiorca
Read More
“Zakupiony w firmie Anar materiał izolacyjny Isobooster sprawdza się bardzo dobrze. Pomieszczenie jest ciepłe zimą i chłodne latem. W naszym budynku po zastosowaniu tego materiału radykalnie poprawił się komfort. Materiał godny polecenia i bez wad. Zakup tej izolacji okazał się dobrym wyborem.”

Artykuły dotyczące izolacji poddaszy

Produkty do izolacji poddasza

Wkrótce w naszym sklepie internetowym
No data was found
Scroll to Top