“ODDYCHANIE ŚCIAN” – CHWYT MARKETINGOWY?
Często w dyskusjach na temat ocieplania ścian i poddaszy, pojawia się argument tzw. “oddychania ścian”. No i dylemat – jaki materiał wybrać, żeby tylko nie
Zajęcie się fasadą jest kluczowe, aby utrzymać ciepło wewnątrz i zapobiec przedostawaniu się zimna do środka, a także aby zachować chłód w pomieszczeniach podczas upalnych letnich dni. Poprawna izolacja ścian zewnętrznych pozwala na bezpośrednie zmniejszenie kosztów energii i stworzenie przyjemnego mikroklimatu wewnątrz budynku. W związku z tym, planując docieplenie budynku, zawsze warto uwzględnić fasadę w planach termomodernizacyjnych.
Istnieje kilka metod realizacji tego celu: poprzez izolację zewnętrzną, wewnętrzną oraz izolację ściany dwuwarstwowej.
Izolacja wewnętrzna i zewnętrzna budynków istniejących zawsze wpływa na ich strukturę, czy to zmieniając przestrzeń wewnętrzną, czy wygląd zewnętrzny. Izolacja wewnętrzna z użyciem materiału Isobooster pozwala na mniejszą utratę przestrzeni niż w przypadku stosowania tradycyjnych materiałów izolacyjnych. Możliwe są dwa sposoby wykonania tego zadania: za pomocą konstrukcji szkieletowej z drewna lub metalowych profilów. Właściwe zamontowanie Isoboostera między takimi elementami konstrukcyjnymi pozwoli na uniknięcie powstania mostków termicznych. Z kolei termomodernizacja zewnętrzna będzie wiązała się zaplanowaniem zmiany wyglądu elewacji.
To, jaka jest najlepsza izolacja fasady, zależy głównie od przyjętych spodziewanych kosztów, oczekiwań związanych ze środowiskiem mieszkaniowym lub pracy oraz tego, czy chcesz osiągnąć neutralność energetyczną teraz czy w przyszłości. Przygotowaliśmy zestawienie możliwości, od najbardziej skomplikowanych (i najdroższych) do najmniej inwazyjnych (najtańszych).
Ocieplanie ścian zewnętrznych wzmacnia aktywną blokadę dla zimowego chłodu i letniego upału. Można to zrobić na kilka sposobów. Poprzez izolację ścian zewnętrznych, izolację ścian wewnętrznych lub izolację wnęk w ścianach warstwowych.
W większości przypadków zalecamy zlecenie wykonania termoizolacji elewacji doświadczonemu specjaliście. W razie pytań prosimy o kontakt
Isobooster kwalifikuje się do dotacji z programów rządowych
Termoizolacyjna metamorfoza domu lub budynku biurowego
Prosta metoda i bardzo szybkie efekty
Chcesz dowiedzieć się więcej o izolacji fasad za pomocą Isoboostera?
Często w dyskusjach na temat ocieplania ścian i poddaszy, pojawia się argument tzw. “oddychania ścian”. No i dylemat – jaki materiał wybrać, żeby tylko nie
Czas to pieniądz, a wydajność ma kluczowe znaczenie. Firmy budowlane nieustannie poszukują rozwiązań, które nie tylko spełniają standardy jakości, ale także przyczyniają się do oszczędności
Dla profesjonalistów z branży budowlanej ważne jest, aby wybrać wydajną i trwałą izolację dla swoich projektów. Ale jakie jest sześć największych obaw związanych z wyborem
Flagowy, najczęściej stosowany produkt o grubości 4 cm (zastąpi kilkanaście cm tradycyjnych izolacji). Nadaje się do skutecznej izolacji i termomodernizacji dachów, poddaszy, ścian wewnętrznych, fasad i podłóg.
Nieco cieńszy produkt (24 mm). Stosowany w miejscach o ograniczonej przestrzeni. Zastępuje ok 8 cm tradycyjnej izolacji starego typu. Można go łączyć z Isobooster T2.
Flagowy, najczęściej stosowany produkt o grubości 4 cm (zastąpi kilkanaście cm tradycyjnych izolacji). Nadaje się do skutecznej izolacji i termomodernizacji dachów, poddaszy, ścian wewnętrznych, fasad i podłóg. Jego szerokość robocza to 95 cm.
Nieco cieńszy produkt (24 mm). Stosowany w miejscach o ograniczonej przestrzeni. Zastępuje ok 8 cm tradycyjnej izolacji starego typu. Można go łączyć z Isobooster T2. Jego szerokość robocza to 95 cm.
Copyright © PXA Nederland B.V. | Nota prawna | Website door: Silver Arrows