Oszczędzaj na kosztach ogrzewania z ISOBOOSTER

Izolacja elewacji

Gdy planujemy termomodernizację, często zaleca się, aby najpierw zająć się dachem i podłogą. To logiczne, ponieważ tamtędy ucieka dużo ciepła. Ale uwaga: największą powierzchnią budynku jest fasada. Izolacja ścian zewnętrznych na pewno się opłaci!

gevelisolatie nieuwbouw

Jak docieplić ściany zewnętrzne?

Zajęcie się fasadą jest kluczowe, aby utrzymać ciepło wewnątrz i zapobiec przedostawaniu się zimna do środka, a także aby zachować chłód w pomieszczeniach podczas upalnych letnich dni. Poprawna izolacja ścian zewnętrznych pozwala na bezpośrednie zmniejszenie kosztów energii i stworzenie przyjemnego mikroklimatu wewnątrz budynku. W związku z tym, planując docieplenie budynku, zawsze warto uwzględnić fasadę w planach termomodernizacyjnych.

Istnieje kilka metod realizacji tego celu: poprzez izolację zewnętrzną, wewnętrzną oraz izolację ściany dwuwarstwowej. 

Izolacja wewnętrzna i zewnętrzna budynków istniejących zawsze wpływa na ich strukturę, czy to zmieniając przestrzeń wewnętrzną, czy wygląd zewnętrzny. Izolacja wewnętrzna z użyciem materiału Isobooster pozwala na mniejszą utratę przestrzeni niż w przypadku stosowania tradycyjnych materiałów izolacyjnych. Możliwe są dwa sposoby wykonania tego zadania: za pomocą konstrukcji szkieletowej z drewna lub metalowych profilów. Właściwe zamontowanie Isoboostera między takimi elementami konstrukcyjnymi pozwoli na uniknięcie powstania mostków termicznych. Z kolei termomodernizacja zewnętrzna będzie wiązała się zaplanowaniem zmiany wyglądu elewacji.

 

Dlaczego warto wybrać isobooster do ocieplenia elewacji ?

Często zadawane pytania dotyczące izolacji fasad

To, jaka jest najlepsza izolacja fasady, zależy głównie od przyjętych spodziewanych kosztów, oczekiwań związanych ze środowiskiem mieszkaniowym lub pracy oraz tego, czy chcesz osiągnąć neutralność energetyczną teraz czy w przyszłości. Przygotowaliśmy zestawienie możliwości, od najbardziej skomplikowanych (i najdroższych) do najmniej inwazyjnych (najtańszych).

Więcej...

Ocieplanie ścian zewnętrznych wzmacnia aktywną blokadę dla zimowego chłodu i letniego upału. Można to zrobić na kilka sposobów. Poprzez izolację ścian zewnętrznych, izolację ścian wewnętrznych lub izolację wnęk w ścianach warstwowych.

W większości przypadków zalecamy zlecenie wykonania termoizolacji elewacji doświadczonemu specjaliście. W razie pytań prosimy o kontakt

Isobooster kwalifikuje się do dotacji z programów rządowych

Tutaj więcej informacji...

Zastosowania izolacji elewacji

Izolacja ścian zewnętrznych

Termoizolacyjna metamorfoza domu lub budynku biurowego

Więcej…

Izolacja ścian wewnętrznych

Prosta metoda i bardzo szybkie efekty

Więcej…

Potrzebujesz porady?

Chcesz dowiedzieć się więcej o izolacji fasad za pomocą Isoboostera?

Skontaktuj się z nami

Co mówią klienci?

KOSPEL S.A.
KOSPEL S.A.
Producent urządzeń grzewczych
Read More
“W jednym z naszych obiektów zastosowaliśmy jako izolację termiczną maty ISOBOOSTER, które zakupiliśmy w firmie ANAR. Maty okazały się łatwe w montażu. Montuje się je szybko i bezproblemowo. Właściwości izolacyjne ISOBOOSTER'a całkowicie spełniają nasze oczekiwania. Produkt bardzo dobry, nowoczesny. Pomieszczenia docieplone charakteryzują się znakomitym komfortem cieplnym o każdej porze roku.”
J-Trade Jacek Ryłokowski
J-Trade Jacek Ryłokowski
Przedsiębiorca
Read More
“Zakupiony w firmie Anar materiał izolacyjny Isobooster sprawdza się bardzo dobrze. Pomieszczenie jest ciepłe zimą i chłodne latem. W naszym budynku po zastosowaniu tego materiału radykalnie poprawił się komfort. Materiał godny polecenia i bez wad. Zakup tej izolacji okazał się dobrym wyborem.”
MAR-TUSIA
MAR-TUSIA
Ośrodek rehabilitacyjny
Read More
"Zdecydowaliśmy się na ocieplenie naszego poddasza matami isobooster. Jesteśmy bardzo zadowoleni z dokonanego wyboru. Materiał godny polecenia i bez wad. Zakup tej izolacji okazał się dobrym wyborem. Sprawdza się bardzo dobrze. Pomieszczenie jest ciepłe zimą i chłodne latem. Porównując wydatki na ogrzewanie stwierdzamy, że takie docieplenie bardzo szybko nam się zwróci."

Powiązane artykuły

Produkty

No data was found
No data was found
Scroll to Top