Oszczędzaj na kosztach ogrzewania z ISOBOOSTER

plat dak isoleren

Izolacja dachu płaskiego

Z naszego doświadczenia wynika, że dachy płaskie są jednymi z najsłabiej izolowanych dachów w naszym Kraju. Wynika to głównie z charakteru tej konstrukcji. Kuchnie, szopy, garaże, przybudówki, domy z lat 80-tych. Jednocześnie są to często budynki, w których spędzamy sporo czasu i dlatego możemy mieć nadzieję i oczekiwać, że będzie to w miarę komfortowe. Rzeczywistość często jest inna.

Jak zaizolować dach płaski matami Isobooster ?

Izolacja dachu płaskiego jest zawsze wykonywana za pomocą Isobooster od wewnątrz. Wynika to z faktu, że na dachu płaskim hydroizolacją jest najczęściej papa bitumiczna. Poszczególne arkusze są sklejane przy użyciu wysokiej temperatury (palniki gazowe). Isobooster uległby wówczas stopieniu.

Od wewnątrz Isobooster można łatwo zamocować między belkami dachowymi lub, w celu całkowitego uszczelnienia, pod belkami dachowymi. Ewentualnie można zaaranżować konstrukcję do, której mocuje się Isobooster.

Po zainstalowaniu izolacji można zamontować stelarz lub listwy i ponownie położyć pokrycie sufitowe. Wcześniej chłodny garaż lub przegrzana latem szopa staną się o wiele bardziej komfortowe.

Należy pamiętać, że podczas instalowania izolacji pod belkami dachowymi sufit obniży się.

Scroll to Top