Oszczędzaj na kosztach ogrzewania z ISOBOOSTER

Termoizolacja do samodzielnego montażu

Chcesz docieplić swoje poddasze?
To łatwiejsze niż myślisz.

Doe-het-zelf: schaar en rolmaat

Dzięki Isobooster można szybko zaizolować poddasze lub inny element budynku. Nawet większa termomodernizacja, na przykład ściany lub dachu, jest wykonywana w mgnieniu oka. Dlatego mamy kilka przydatnych filmów, aby pokazać, jakie to proste. Tutaj i na YouTube znajdziesz przydatne filmy instruktażowe ze wszystkimi potrzebnymi wyjaśnieniami. Nadal masz pytania? Chętnie pomożemy! 

Przegląd korzyści

Jaka jest średnia oszczędność energii z Isobooster?

Prawidłowa izolacja termiczna poddasza mieszkalnego to warunek konieczny dla zachowania komfortu termicznego przez cały rok jego użytkowania. W największym stopniu dotyczy to miesięcy zimowych, kiedy duże różnice temperatur powodują, iż przez źle zaizolowany dach „uciec” może nawet do 30% wyprodukowanego wewnątrz budynku ciepła. Skutkuje to znacznie zwiększonymi kosztami ponoszonymi na utrzymanie komfortowej temperatury. 

Nie można też zapominać o upalnych dniach lata, kiedy pod tradycyjnymi ociepleniami , temperatura na poddaszu przekroczyć może nawet 30 st. C.

Od czego zacząć?

Isobooster można łatwo zamówić w sklepie internetowym, lub u naszych partnerów handlowych.
Materiały zostaną dostarczone do domu w ciągu 5 dni.

Obejrzyj filmy instruktażowe na YouTube i przekonaj się, jakie to proste.

Termomodernizacja poddasza (wieszaki ES)

Ocieplanie poddasza użytkowego matami ISOBOOSTER – okno dachowe

ISOBOOSTER – ocieplenie poddasza, strychu, dachu

Który materiał w jakiej sytuacji?

Jeszcze do niedawna najczęściej wybieranym przez klientów systemem był układ 2 mat ISOBOOSTER T2 (łącznie 8 cm grubości), zastępujący 23-24 cm typowej wełny mineralnej.
Dla dachów nad pomieszczeniami mieszkalnymi zaleca się aby współczynnik przenikania ciepła U był na poziomie co najwyżej 0,15 W/(m²·K)
Aby te warunki techniczne zostały spełnione można zastosować 2 rozwiązania:
  • Układ 3 mat ISOBOOSTER T2 czyli łącznie 12 cm grubości. Jest to odpowiednik ok. 30-35 cm wełny.
  • Układ 2 mat ISOBOOSTER T2 + 1 mata ISOBOOSTER T1, czyli łącznie 10,5 cm grubości. Jest to odpowiednik ok. 26-31 cm wełny.
Obok tabela porównująca nasze maty do izolacji starego typu.

Planowana grubość tradycyjnego ocieplenia

[λ=0.035÷0.041 W/m*K]

Układ mat ISOBOOSTER zastępujący izolacje starego typu

Współczynnik przewodzenia ciepła
U (k) [W/m2*K]

Opór cieplny układu mat ISOBOOSTER

R [m2*K/W]

8-10 cm

T1  (2,4 cm)

0,42

2,4

12-14 cm

T2 (4,0 cm)

0,29

3,4

13-16 cm

T1+T1 (4,8 cm)

0,26

3,8

17-20 cm

T1+T2 (6,4 cm)

0,20

4,9

21-24 cm

T2+T2 (8,0 cm)

0,17

5,9

26-31 cm

T2+T2+T1  (10,4 cm)

0,13

7,5

30-35 cm

T2+T2+T2  (12,0 cm)

0,12

8,6

Dla potrzeb dopuszczenia naszych produktów do obrotu na terenie Polski (uzyskania Krajowej Oceny Technicznej), wykonano także badania w Instytucie Techniki Budowlanej w Warszawie. Badania przeprowadzono w warunkach laboratoryjnych, metodami przewidzianymi dla izolacji tradycyjnych, ograniczających przewodzenie ciepła (badanie aparatem hot plate).

Przy zastosowaniu takiego sposobu, dla układu 3 mat ISOBOOSTER T2 uzyskano wartość oporu cieplnego R wynoszącą 5,222 (m2 *K/W).Dla pojedynczych mat uzyskano wartości odpowiednio: dla ISOBOOSTER T2 – 1,71 (m2 *K/W), a dla ISOBOOSTER T1 – 1,25 (m2 *K/W).

dakisolatie

Ciepło w zimie, chłód w lecie

Latem twój dom może się mocno nagrzać. Średnio 65% ciepła utrzymującego się w domu jest spowodowane promieniowaniem słonecznym. Izolując za pomocą materiałów refleksyjnych, możesz latem utrzymać to ciepło na zewnątrz. Nasz materiał termoizolacyjny odbija promieniowanie cieplne. Klimatyzacja w sypialni pod skośnym dachem (na zdjęciu obok) nie będzie już potrzebna.

Tradycyjna izolacja absorbująca ciepło – oparta na wełnie mineralnej lub twardej pianie (PIR) – ma właściwość magazynowania ciepła. Latem ma to działanie niekorzystne. Przez długi czas magazynowane ciepło nadal promieniuje do wnętrza. Dlatego pod dachem pozostaje ciepło, nawet gdy słońce już dawno zaszło. 

Z pomiarów praktycznych wiemy, że pod dachem zaizolowanym termoizolacją refleksyjną, jest średnio o 5 do 8 stopni Celsjusza chłodniej.

Co mówią klienci?

KOSPEL S.A.
KOSPEL S.A.
Producent urządzeń grzewczych
Read More
“W jednym z naszych obiektów zastosowaliśmy jako izolację termiczną maty ISOBOOSTER, które zakupiliśmy w firmie ANAR. Maty okazały się łatwe w montażu. Montuje się je szybko i bezproblemowo. Właściwości izolacyjne ISOBOOSTER'a całkowicie spełniają nasze oczekiwania. Produkt bardzo dobry, nowoczesny. Pomieszczenia docieplone charakteryzują się znakomitym komfortem cieplnym o każdej porze roku.”
J-Trade Jacek Ryłokowski
J-Trade Jacek Ryłokowski
Przedsiębiorca
Read More
“Zakupiony w firmie Anar materiał izolacyjny Isobooster sprawdza się bardzo dobrze. Pomieszczenie jest ciepłe zimą i chłodne latem. W naszym budynku po zastosowaniu tego materiału radykalnie poprawił się komfort. Materiał godny polecenia i bez wad. Zakup tej izolacji okazał się dobrym wyborem.”
MAR-TUSIA
MAR-TUSIA
Ośrodek rehabilitacyjny
Read More
"Zdecydowaliśmy się na ocieplenie naszego poddasza matami isobooster. Jesteśmy bardzo zadowoleni z dokonanego wyboru. Materiał godny polecenia i bez wad. Zakup tej izolacji okazał się dobrym wyborem. Sprawdza się bardzo dobrze. Pomieszczenie jest ciepłe zimą i chłodne latem. Porównując wydatki na ogrzewanie stwierdzamy, że takie docieplenie bardzo szybko nam się zwróci."

Powiązane artykuły

Scroll to Top