Oszczędzaj na kosztach ogrzewania z ISOBOOSTER

Termoizolacja: wydajność i trwałość

Dla profesjonalistów z branży budowlanej ważne jest, aby wybrać wydajną i trwałą izolację dla swoich projektów. Ale jakie jest sześć największych obaw związanych z wyborem izolacji do projektu budowlanego? W tym wpisie omawiamy najczęstsze wyzwania i sposoby ich przezwyciężenia dzięki Isobooster.
 

1. Koszty. Izolacja jest obowiązkowym elementem każdego projektu budowlanego, ale pojawia się pytanie czy wybrać materiał tańszy, czy raczej o lepszych właściwościach termoizolacyjnych? Niskie koszty oznaczają zwykle grubszą warstwę izolacji, co nie nie zawsze podoba się zleceniodawcy. Cieńsza izolacja zazwyczaj będzie droższa. Tymczasem nie musi tak być. Przy porównywalnej wartości izolacyjnej, ceny Isobooster są niższe niż ceny materiałów izolacyjnych grubszych o gorszych parametrach, które jak dotąd lubili umieszczać w swoich projektach architekci.

2. Jakość. Nie wszystkie materiały izolacyjne są takie same. Różne właściwości materiałów termoizolacyjnych, na przykład pod względem trwałości czy reakcji na wilgoć, często są niedoceniane. Niektóre materiały izolacyjne są co prawda dość trwałe, ale słabo izolują. Inne izolują doskonale, ale mogą być toksyczne. A jak materiał izolacyjny radzi sobie z wilgocią? Niektóre materiały pleśnieją przy długotrwałej ekspozycji na wilgoć, tworząc niezdrowe środowisko pracy lub życia. Isobooster jest nie tylko trwały, ale również nie zatrzymuje wilgoci. Dzięki temu zawsze masz pewność budowania odpowiedzialnego i przede wszystkim zdrowego środowiska pracy lub życia.

3. Odpowiednia izolacja w odpowiednim miejscu. Materiały izolacyjne, które mogą wszystko, nie istnieją. Ważne jest, aby wybrać odpowiednią izolację do swojego projektu. Isobooster jest niezwykle odpowiedni dla termicznej zewnętrznej powłoki. Jednak dla ścian wewnętrznych rozsądniej jest wybrać izolację akustyczną zamiast termicznej. Przecież nie staramy się chronić przed „niesprzyjającą pogodą” pomiędzy salonem a kuchnią, ale być może bardziej przed hałasującymi naczyniami.

4. Instalacja.  Instalowanie termoizolacji może być procesem czasochłonnym i pracochłonnym, szczególnie w przypadku skomplikowanych kształtów lub trudno dostępnych miejsc. Isobooster jest elastyczny i dopasowuje się do wszystkich kształtów i każdego narożnika, dzięki czemu montaż jest łatwiejszy. Oszczędność czasu podczas budowy cieszy nie tylko wykonawcę, ale i inwestora. Do dyspozycji fachowca są instrukcje producenta i w razie potrzeby istnieje możliwość kontaktu z nami. Isobooster ma  wszystko dla Ciebie opracowane  i chętnie Ci pomoże.

5.Zrównoważony rozwój. Izolacja to jeden z najlepszych sposobów na zmniejszenie zużycia energii i emisji CO 2 z budynków. Jednak niektóre materiały izolacyjne wywierają znaczący ślad ekologiczny podczas produkcji, transportu i montażu. W obliczu coraz większej liczby przepisów warto o to zapytać. Isobooster ma długą żywotność, niską emisję podczas produkcji i w 100% nadaje się do recyklingu. Krótko mówiąc, najbardziej zrównoważony wybór w zakresie produkcji, instalacji i wycofania z eksploatacji.

Chcesz wiedzieć więcej na ten temat? Skontaktuj się z nami , aby uzyskać poradę techniczną i informacje.

Scroll to Top