Oszczędzaj na kosztach ogrzewania z ISOBOOSTER

isolatiefolie

Czym jest Isobooster?

Isobooster to przyjazny dla użytkownika i trwały materiał termoizolacyjny o wysokiej wartości izolacyjnej.  Ocieplenie to składa się z kilku warstw folii odblaskowej na przemian z folią o strukturze poduszki powietrznej. Efekt izolacyjny Isobooster jest spowodowany odbiciem promieniowania cieplnego lub tzw. termorefleksją. Folia wysokorefleksyjna może spełniać swoje zadanie tylko wtedy, gdy po każdej jej stronie znajduje się warstwa powietrza, i stąd obecność w materiale folii o strukturze bąbelkowej spełniającej rolę poduszki powietrznej.

Isobooster jest dociepleniem uniwersalnym, więc nadaje się do zaizolowania każdego elementu budynku, tj. termoizolacji dachu i poddasza, termoizolacji elewacji oraz izolacji podłóg i wszystkich przestrzeni szczelinowych. Materiał jest bardzo łatwy w aplikacji. Jest lekki i cienki oraz dostępny w rolkach o różnych rozmiarach. Ponieważ jest bardzo cienki, Isobooster jest niezwykle elastyczny. Można go dobrze i bezproblemowo stosować w najtrudniejszych sytuacjach konstrukcyjnych. Zajmuje też bardzo mało miejsca.

Budowa maty Isobooster

Isobooster to zrównoważone rozwiązanie do termoizolacji każdego budynku. Ma bardzo długą żywotność wynoszącą ponad 70 lat. Jest czysty i bezpieczny w przetwarzaniu: nie uwalnia żadnych gazów ani włókien. Jeśli chcesz się go pozbyć, można go łatwo poddać recyklingowi za pośrednictwem strumienia odpadów resztkowych z tworzyw sztucznych.

 • Isobooster jest opatentowanym holenderskim wynalazkiem. Jest produkowany na terenie Unii Europejskiej.
 • ANAR jest wyłącznym dystrybutorem produktów marki Isobooster na terenie Polski i krajów Europy środkowo-wschodniej.
 •  Isobooster jest zastrzeżonym znakiem towarowym firmy Isobooster B.V.

Jak zbudowany jest Isobooster

Układ warstw Isobooster

Isobooster składa się z naprzemiennych warstw folii (LDPE) tworzących poduszki powietrzne  i folii odblaskowej (PET). Ta naprzemienność jest tak skonstruowana, że pomiędzy warstwami lub poprzez nie, nie może zachodzić konwekcja – przepływ ciepłego powietrza. Jednocześnie zewnętrzne warstwy folii o strukturze bąbelkowej zapewniają, że ekrany refleksyjne Isobooster są chronione przed zanieczyszczeniem i korozją. Isobooster jest zatem wytrzymały i nie zmienia swoich właściwości przez kilkadziesiąt lat.

 Jak izoluje Isobooster?

Wykorzystując zjawisko odbicia ciepła, folia termoizolacyjna Isobooster izoluje lepiej niż jakikolwiek inny, tradycyjny materiał izolacyjny. Bardzo szybko jest to odczuwalne gdy opłacamy rachunki za energię. 

Isobooster to hybrydowa izolacja, która redukuje trzy sposoby przenoszenia temperatury:

 1. Folia wysokorefleksyjna blokuje promieniowanie cieplne. Promieniowanie cieplne jest nie tylko blokowane, ale również odbijane. Utrzymuje to ciepło ogrzewania wewnątrz mieszkania w zimie,  a w lecie, ciepło od nagrzanego dachu na zewnątrz .

 2. Folia o strukturze bąbelkowej blokuje przepływ energii cieplnej przez przewodzenie. Unieruchomione w bąblach powietrze tworzy poduszkę powietrzną, która działa właśnie w ten sposób.

 3. Unikalna i opatentowana konstrukcja zatrzymuje konwekcję. Pomiędzy materiałem lub przez materiał nie przepływa nagrzane powietrze. 

  Aplikacja

Isobooster może być stosowany w połączeniu z innymi materiałami termoizolacyjnymi lub samodzielnie. Można również łączyć kilka warstw, aby uzyskać jeszcze wyższe wartości izolacyjne.

Isobooster jest szybki i łatwy w obróbce bez odzieży ochronnej, rękawic czy masek ochronnych. Jednak podczas obróbki na zewnątrz w pełnym słońcu konieczne jest noszenie okularów przeciwsłonecznych UV, a także należy pamiętać, że Isobooster bardzo intensywnie i wydajnie odbija ciepło słoneczne.

Standardowy rozmiar wynosi 1,20 m szerokości, a warstwy są łączone ze sobą w taki sposób, aby stworzyć unikalną zakładkę, która zapewnia, że Isobooster może być instalowany jako jedna, ciągła warstwa. Isobooster zapobiega powstawaniu mostków termicznych, uniemożliwiając ucieczkę ciepła na zewnątrz.

Certyfikacja

Isobooster posiada wszelkie wymagane prawem certyfikaty i został wszechstronnie przebadany przez notyfikowane instytuty badawcze. 

Zrównoważony rozwój

Isobooster w pełni nadaje się do recyklingu, a zatem jest przyjazny dla środowiska i zrównoważony. Składa się w 99 procentach z polietylenu. Produkcja polietylenu jest stosunkowo czysta i wydajna, szkodliwe emisje są minimalne i praktycznie nie ma odpadów.

Trwałość

Firma TNO Quality Services przeprowadziła test przyspieszonego starzenia we wrześniu 2009 roku. Następnie przeprowadzono test wytrzymałości mechanicznej w celu określenia żywotności folii PE stosowanej w Isobooster. Określono, że oczekiwana trwałość materiału w zastosowaniach do jakich jest przewidziany, to nawet 100 lat.

Dlaczego warto?

 • Wysoka wartość izolacji termicznej
 • Cienki i lekki
 • Łatwość obróbki
 • Brak zanieczyszczenia lub korozji warstwy odblaskowej, a tym samym stały wysoki współczynnik odbicia
 • Redukcja hałasu: orientacyjnie do 20 dB(A)
 • Brak punktu rosy w materiale
 • Zrównoważony rozwój: niskie zużycie energii w produkcji i transporcie oraz 100% możliwość recyklingu
 • Brak zagrożenia dla zdrowia i przyjazny dla żywności.

Dowiedz się więcej o zaletach Isobooster, jak działa Isobooster i odkryj 10 rzeczy, których nie wiedziałeś o Isobooster.
Zamów Isobooster z łatwością w naszym sklepie internetowym lub skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji na temat Isobooster.

Scroll to Top