Oszczędzaj na kosztach ogrzewania z ISOBOOSTER

isobooster isolatiefolie

10 rzeczy, których nie wiedziałeś o Isobooster

ISOBOOSTER został opracowany i jest dalej rozwijany z wielką uwagą, starannością i na podstawie prowadzonych badań, w celu uzyskania optymalnego materiału termoizolacyjnego dla budownictwa. Rozwój ISOBOOSTER opiera się na aktualnej wiedzy naukowej i podstawowych zasadach fizyki cieplnej. Jesteśmy dumni z tego, że dzięki naszemu produktowi te prawa fizyki mogą być wykorzystywane przez każdego. Poniżej: “10 rzeczy, których nie wiedziałeś o ISOBOOSTER”.

Działanie kapilarne materiałów ceramicznych powoduje, że woda w materiale migruje w górę. Znane jest nam zjawisko mokrych ścian, narożników, szczelin, piwnic itp. Ściany stają się nasiąknięte już przy wilgotności względnej 75%. Zaobserwowano, że w szczelinie lub przestrzeni, w której zastosowano odbicie refleksyjne aluminium, wilgotność względna nie przekracza 62%. Przeczytaj więcej o “Walka z wilgocią w domu z Isobooster”  

Dwóch fizyków z Amsterdamu zbadało, w jaki sposób woda (cząsteczka wody) może się rozpaść (wyparować). “Bombardowali” oni ciekłą wodę impulsami światła podczerwonego o długości fali około 3000 nanometrów. (Termiczna podczerwień). Ta długość fali odpowiada częstotliwości drgań 1014 herców, która jest równa częstotliwości drgań atomów wodoru w cząsteczce wody. Zbadali oni wibrujące atomy i zauważyli, że ta dodatkowa energia wibracyjna osłabiła i ostatecznie zerwała wiązanie między wodorem a atomem tlenu, powodując “rozpad” cząsteczki wody. Czytaj więcej: “Woda wibruje sama z siebie” / 26 lipca 2002 r.

Przy założeniu, że para wodna jest prawidłowo usuwana, pozostaje suche powietrze. Suche powietrze izoluje dwa razy lepiej niż wilgotne , a także zapewnia zdrowsze środowisko życia i mniejsze ryzyko pleśni.

Materiały zawierające mniej wilgoci przewodzą mniej ciepła. Badania empiryczne pokazują, że w kamieniu, betonie i drewnie, cząsteczki powoli przenoszą ciepło i same je magazynują, poprawiając wartość lambda 10-krotnie. Kamień, tynk i drewno są dobrymi akumulatorami ciepła (nawet 1770 razy lepszymi niż powietrze), a następnie przekazują lub oddają to ciepło w postaci promieniowania cieplnego.

Na początku XX wieku fizyk Henri Coanda odkrył, że ciepłe, unoszące się powietrze zawsze przemieszcza się w górę wzdłuż powierzchni (np. zimnych ścian zewnętrznych). Efekt Coandy, znany również jako efekt sufitowy, polega na tym, że powietrze unoszące się wzdłuż ściany wytwarza podciśnienie, dzięki czemu unoszące się powietrze przylega do ściany. Ciągły przepływ powietrza jest tworzony przez Isobooster zapewniając odbicie ciepła.

Folia termoizolacyjna Isobooster odbija promieniowanie cieplne z powrotem do pomieszczenia, z praktycznie niezmienioną siłą i ponownie wykorzystując poprzednio utracone ciepło.

Zachowanie metali w obliczu promieniowania cieplnego jest znane od dawna. Rzeczywiście, jeden z pierwszych artykułów zalecających aluminium jako materiał izolacyjny pochodzi z 1910 roku. W Polsce pierwszy patent w tej dziedzinie został zgłoszony na początku ubiegłego wieku. 

Powszechnie wiadomo, że gdy materiał zawiera o 1% mniej wilgoci, przewodzi o 10% mniej ciepła. Dowodem na to jest fakt, że w kamieniu, betonie i drewnie cząsteczki powoli przenoszą ciepło i same je magazynują, poprawiając wartość lambda o 10.

Każdy obiekt cieplejszy niż 0 kelwinów (-273°C) emituje promieniowanie podczerwone. Ludzie, ze średnią temperaturą ciała 37°C, emitują prawie wyłącznie promieniowanie “dalekiej podczerwieni” (odpowiednik około 100 watów). 

Najpierw poczuć, potem uwierzyć? Wystarczy samemu przetestować efekt odbitego promieniowania podczerwonego, biorąc kawałek folii aluminiowej i trzymając go blisko twarzy. Wkrótce poczujesz pot na skroniach!

Materiał bazowy naszej maty termoizolacyjnej, polietylen, jest szczególnie wytrzymały i odporny na szkodliwe substancje i uszkodzenia. Dlatego folia izolacyjna Isobooster ma szczególnie długą żywotność i oferuje lata oszczędności i komfortu. Isobooster wytrzymuje (testowane przez TNO) do 70 lat! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o zaletach Isobooster.

Scroll to Top