Oszczędzaj na kosztach ogrzewania z ISOBOOSTER

energie besparen met Isobooster isolatie

Poznaj korzyści

Wysoka izolacyjność

Wykorzystując odbicie ciepła, mata termoizolacyjna Isobooster izoluje lepiej niż jakikolwiek inne ocieplenie dla budownictwa. Przekłada się to na duże oszczędności na rachunkach za energię.

W zależności od wymagań można samodzielnie stosować montować Isobooster w różnych konfiguracjach. Isobooster jest tak cienki, że można z łatwością użyć kilku warstw materiału izolacyjnego, aby zwiększyć wartość izolacji. Możliwe jest również użycie Isobooster w połączeniu z istniejącą termoizolacją.

Nadaje się do recyklingu i jest przyjazny dla środowiska

Isobooster to zrównoważony materiał izolacyjny. Składa się w 99 procentach z polietylenu (tworzywa sztucznego), który w pełni nadaje się do recyklingu. Polietylen dobrze izoluje, jest odporny na agresywne substancje i uszkodzenia. Co więcej, jest jednym z najbardziej przyjaznych materiałów dla środowiska :

  • Efektywność: Światowa produkcja polietylenu zużywa mniej niż 1% całkowitej produkcji ropy naftowej i gazu ziemnego rocznie.
  • Czystość i wydajność: emisja zanieczyszczeń jest minimalna i praktycznie nie ma odpadów.
  • Nadaje się do recyklingu: Jest to materiał termoplastyczny, co oznacza, że można go topić niemal w nieskończoność i ponownie wytwarzać z niego produkty.
  • Zrównoważony rozwój: Isobooster ma żywotność co najmniej 70 lat, a kiedy polietylen po użyciu, naprawdę nie może być już ponownie przetworzony, może być przetworzony w wysokiej jakości paliwo do dostarczania energii.
  • Bezpieczeństwo: Podczas przetwarzania polietylenu nie są uwalniane żadne włókna ani gazy. Nie ma więc potrzeby stosowania środków ochronnych, takich jak rękawice czy maska na twarz. Ułatwia to również samodzielny montaż.
  • Bezpieczny surowiec: Produkty wykonane z folii LDPE są nietoksyczne i bezpieczne dla zdrowia ludzi oraz środowiska. Nie wydzielają szkodliwych substancji podczas spalania ani degradacji.

Cienki i lekki materiał izolujący

Maty termoizolacyjne Isobooster są cieńsze i do ośmiu razy lżejsze niż tradycyjne materiały izolacyjne, takie jak wełna mineralna lub szklana. Isobooster może być stosowany do izolacji dachów, fasad oraz podłóg i przestrzeni szczelinowych. Jego niewielka grubość, zaczynająca się od 24 mm, czyni go bardzo wszechstronnym i możliwym do zastosowania w małych przestrzeniach. Osiąga się te same wartości izolacyjne przy znacznie mniejszej utracie przestrzeni. Co więcej, Isobooster jest bardzo lekki: 350 gr/m2. Ułatwia to samodzielną instalację. Ponieważ Isobooster jest tak lekki i cienki, oznacza to również znacznie mniejsze obciążenia podczas transportu niż w przypadku innych materiałów izolacyjnych. Oszczędza to koszty i jest korzystniejsze dla środowiska.

Dźwiękoszczelność

Oprócz izolacji termicznej, folia izolacyjna Isobooster ma również działanie tłumiące dźwięki. Materiał izolacyjny ma orientacyjną absorpcję dźwięku na poziomie 20,4 dB (A), co jest znaczące dla materiału izolacyjnego o tej grubości. To istotna zaleta.

Bezpieczna izolacja

Tradycyjne materiały izolacyjne, takie jak wełna skalna i szklana, zawierają włókna. Podczas cięcia i dopasowywania do rozmiaru włókna te są uwalniane, więc istnieje ryzyko ich wdychania. Może to spowodować uszczerbek na zdrowiu, a czasami podrażnienia skóry. Isobooster nie rozprzestrzenia włókien podczas cięcia i dopasowywania materiału do ocieplanej przegrody.

Zdrowsze środowisko życia

Izolowanie bez kondensacji i pleśni: suche powietrze izoluje dwa razy lepiej niż wilgotne. Niska wilgotność względna zapobiega również powstawaniu pleśni, co oznacza zdrowsze środowisko życia. Folia izolacyjna Isobooster odbija promieniowanie cieplne. Zwiększa to efekt parowania, tworząc suche powietrze. Dzięki Isobooster można więc izolować bez kondensacji i zapobiegać powstawaniu pleśni.

Łatwy do samodzielnego montażu

Isobooster jest tak lekki (już od 350 g/m2), że można go łatwo instalować samodzielnie. Wszystko czego potrzebujesz to zszywacz i nóż do tapet. Możliwe jest również przykręcenie, montaż za pomocą kołków rozporowych lub nawet za pomocą gwoździ.

“Materiał izolacyjny Isobooster to produkt, który można łatwo zastosować wewnątrz istniejącego budynku. Nie wyobrażam sobie obecnie lepszego produktu”.

(Dhr. S. Bongers)

Można zastosować go praktycznie w każdej sytuacji

Folię termoizolacyjną Isobooster można stosować wszędzie: w nowych budynkach i podczas termomodernizacji. Isobooster jest idealny do izolacji dachów i poddaszy, ścian szkieletowych lub ścian szczelinowych. Materiał ten doskonale sprawdza się również w przypadku problemów z wilgocią, np. w piwnicach i podłogach nad gruntem.

Odporność na owady i inne szkodniki

Grube warstwy wełny skalnej lub wełny szklanej zapewniają szkodnikom, takim jak myszy czy owady, ciepły i przyjemny dom. Często zdarza się, że szkodniki rozdrabniają na drobne kawałki całe warstwy izolacji. Materiał termoizolacyjny Isobooster jest materiałem odstraszającym owady i gryzonie, takie jak szczury i myszy. Zwierzęta te nie są w stanie zbudować w nim gniazd.

Długa żywotność

Materiał bazowy naszej folii termoizolacyjnej, polietylen, jest szczególnie wytrzymały i odporny na agresywne substancje i uszkodzenia. Mata ociepleniowa I sobooster ma zatem szczególnie długą żywotność i oferuje lata oszczędności i komfortu. Isobooster wytrzymuje nawet 70 lat! Zostało to udowodnione w niezależnych badaniach przeprowadzonych przez TNO.

Chłodniej w lecie

Latem dom może się znacznie nagrzewać. Średnio 65% ciepła w domu pochodzi z promieniowania słonecznego. Izolacja materiałami odbijającymi promieniowanie słoneczne zapobiega nagrzewaniu się pomieszczeń latem. Klimatyzator w sypialni pod spadzistym dachem nagle staje się zbędny. Tradycyjna izolacja pochłaniająca ciepło – oparta na wełnie mineralnej lub sztywnej piance (PIR) – ma właściwość magazynowania ciepła. Latem przynosi to efekt odwrotny do zamierzonego. Przez długi czas zmagazynowane ciepło nadal promieniuje do wnętrza. Pod dachem pozostaje więc ciepło, nawet gdy słońce już dawno zaszło. Z praktycznych pomiarów wiemy, że pod dachem izolowanym folią termorefleksyjną jest średnio o 5 do 8 stopni chłodniej.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapoznaj się z naszymi plikami do pobrania, przeczytaj więcej o tym, czym jest Isobooster, jak działa i czym dokładnie jest wartość oporu cieplnego R.

Chcesz zacząć od razu? Zamów łatwo w sklepie internetowym lub skontaktuj się z nami w celu uzyskania informacji lub porady technicznej.

Scroll to Top